Керівник музичний
Рак Наталія Миколаївна
Освіта: повна вища
Педагогічний стаж: 9 років

- Звертайте увагу дітей на всі звуки із навколишнього середовища.
- Давайте звукам характеристику: високий - низький, короткий - довгий, голосний - тихий, можна заспівати - не можна заспівати.
- Дослухайтеся до звуків у тиші.
- Виконуйте домашню роботу й одночасно співайте, іноді спілкуйтеся з дітьми розспівано, але завжди - виразно.
- Зображуйте голосом звук «у» рух угору або вниз. За таким принципом відтворюйте траєкторію польоту комах, птахів, літаків тощо.
- Вмикайте класичну програмну музику під час поїздки в машині. Чи не найліпше підійдуть «Дитячі альбоми» різних авторів - Петра Чайковського, Володимира Ребікова, Клода Дебюссі (ClaudeDebussy), Віктора Косенка.
- Звертайте увагу дітей на настрій музики та її характер.
- Співайте колискові або вмикайте аудіо записи повільної приємної музики під час того, як дитина засинає.
Роль родини в музичному розвитку дитини. Консультація для батьків дітей старшого дошкільного віку
При народженні кожна дитина має тонкий музичний слух і добре відчуття ритму. Втім, якщо ці здібності не розвивати, з часом вони згасають. На думку дослідників, саме завдяки музичному слуху та відчуттю ритму малюки здатні сприймати мовлення людей. Із суцільної мішанини звуків вони з часом починають виокремлювати слова, упізнаючи їхні ритмічні схеми. Усього за кілька місяців у пам'яті малюків накопичуються сотні слів: ритмічно-звуковисотно-інтонаційно організованих звукових елементів.
Малюки ростуть, йдуть до дитячого садка. У цей час розвивати їхні розумові здібності, збагачувати палітру емоційності, зміцнювати духовне та психічне здоров'я та навіть формувати теплі, довірливі стосунки з однолітками, педагогами та батьками можна за допомогою свідомого навчання музики.
Співпраця педагогів та батьків.
Роботи у цьому напрямку лише музичного керівника дитячого садка не достатньо. Він є лише помічником у вихованні дитини, яка вчиться, насамперед, у батьків - бо вони є первинною основою її знань, свідомості та буття. Тож запорукою успіху у вихованні дітей є співпраця педагогів та батьків.
Отже, батьки мають спонукати своїх дітей до музичної творчості, брати разом з ними участь у різних творчих заходах, влаштовувати родинні свята, вечори розваг, створювати імпровізовані оркестри. Якщо дитина захотіла влаштувати самодіяльний концерт удома - батькам варто натхненно підтримати цю ідею.
Родинні свята.
Родинні свята узагалі мають велику силу. День Матері, День Батька, Дні народження, які супроводжуються піснями, танками, віршами, не лише згуртовують родину, а й допомагають сформувати у дитини ціннісні поняття, розкривати її творчі здібності. Батькам слід прищеплювати своїм дітям любов до Батьківщини, шанобливе ставлення до ветеранів війни, літніх людей, співчуття до людей з обмеженими можливостями. А музика у цьому лише допомагає.
Музичні враження. Поради.
Ми пропонуємо батькам також відвідувати разом з дитиною концерти, театральні вистави, переглядати дитячі телепередачі, які сприяють наповненню духовного світу дитини, розширенню її світогляду, ознайомленню з традиціями, святами, казками українського народу.
Проте, найліпшим прикладом для своїх дітей є самі батьки. Вони є основним джерелом, звідки дитина бере зерна істини. Любов до музики, прищеплена в дитинстві, може стати міцною основою подальших досягнень та успіхів дитини.
Тож: Підтримайте свою дитину, допоможіть їй розкрити
себе, адже, як стверджував Василь Сухомлинський, музичне виховання - це
виховання не музиканта, а, передусім, виховання людини.